Als manager verkoop reizen ben je werkzaam bij een reisbureau, touroperator of ANWB/VVV-kantoor.
Je bent de schakel tussen de verkopers van de afdeling, verkooppunt of team en het management. Voor het merendeel van de tijd werk je als verkoper reizen. Daarnaast geef je als manager verkoop reizen operationeel leiding aan verkopers reizen van een afdeling of verkooppunt van een reisbedrijf of callcenter/contactcenter. Je voert het personeelsbeleid van het bedrijf uit en zorgt voor een goede personeelsplanning. Jij bent daar verantwoordelijk voor de uitvoering van de werkzaamheden. Je stuurt aan op de prestaties en coacht op de voortgang van de competentieontwikkeling van de verkopers in jouw team. Je instrueert, begeleidt, motiveert en beoordeelt.
Je bent als manager verkoop reizen verantwoordelijk voor het commercieel, kwalitatief en personeelsresultaat van het verkooppunt en het personeel. Daarnaast ben je als manager verkoop reizen ook bezig met het maken van plannen, begrotingen en het bewaken en realiseren hiervan. Je vertaalt het beleid van de organisatie naar concrete plannen voor jouw afdeling of team. Ook marketing en communicatie: het vertalen van trends en ontwikkelingen naar acties voor jouw team of het verkooppunt , de tevredenheid van klanten, het naleven van de wettelijke en bedrijfsvoorschriften en het zorgen voor een goede werksfeer is jouw verantwoordelijkheid.
Dit is een opleiding op niveau 4, middenkaderopleiding. Voor de opleidingen op niveau 3 en 4 wordt in de eerste 7 perioden (dus bijna 2 leerjaren) hetzelfde programma gevolgd voor zowel verkoper reizen als voor frontoffice. In de loop van dit traject wordt bepaald of je doorgaat met de opleiding op niveau 3 of 4. Je kunt dan kiezen tussen de uitstroomrichting verkoper reizen of frontoffice.
De opleiding bestaat uit de volgende verplichte kerntaken:
• het verkopen van reizen en gerelateerde services en producten
• het administratief en financieel afhandelen van verkooptransacties
• het zorgen voor relatiebeheer, klantenbinding en klantenservice
• leidinggeven aan een team van verkopers
Voor dit beroep moet je:
• zelfstandig kunnen werken en verantwoordelijkheidsgevoel hebben
• nauwkeurig en zorgvuldig kunnen werken
• kunnen plannen en organiseren
• een klantvriendelijke houding hebben
• commercieel ingesteld zijn
• er representatief uitzien
• over goede communicatieve eigenschappen beschikken
• instructies kunnen geven aan en het begeleiden en beoordelen van verkopers reizen
• trends en ontwikkelingen kunnen vertalen naar acties voor het team of het verkooppunt
Voor informatie kun je contact opnemen met:
Studie Informatie Punt Twente (STIPT),
tel.: 0800-838 38 38,
e-mail: stipt@rocvantwente.nl
Je kunt je aanmelden door het online aanmeldingsformulier in te vullen of door het insturen van een papieren aanmeldingsformulier, verkrijgbaar bij je decaan of bij STIPT.