Als directiesecretaresse ondersteun je het management van een organisatie. Je stelt bijvoorbeeld de agenda op voor een vergadering en maakt hier verslagen van. Je handelt de schriftelijke correspondentie af en je ontvangt bezoekers.
Als managementassistent wordt er naast de organisatie en (het leiding geven aan) de uitvoering van de algemeen voorkomende secretariaatswerkzaamheden ook steeds meer van je gevraagd op het gebied van gedelegeerde managementtaken, marketingondersteunende activiteiten en de verzorging van de internationale interne en externe communicatie van de organisatie. Deze opleiding richt zich op het opleiden van hoog gekwalificeerd secretarieel personeel binnen internationaal georiënteerde ondernemingen, organisaties en instellingen in Europa.
De opleiding wordt aangeboden volgens het competentiegericht onderwijs.
Tijdens deze opleiding komen o.a. aan bod:
• het verzorgen van correspondentie en het organiseren van bijeenkomsten;
• de talen Nederlands, Duits en Engels met mogelijkheden voor buitenschoolse examens;
• het vlot leren omgaan met de Officepakketten, ECDL examens;
• het verzorgen van de post en het archief.
In deze zeer praktijkgerichte opleiding wordt er bovendien aandacht besteed aan communicatie in het Nederlands en Spaans, etiquette, cultuurverschillen en het organiseren van evenementen. Om optimaal voorbereid te zijn op de beroepspraktijk worden er gastlessen en bedrijfsbezoeken georganiseerd.
Duur
De versnelde mbo-plusopleiding Directiesecretaresse/Managementassistent
duurt anderhalf jaar.
Vooropleiding
• een havo- of vwo-diploma
• een mbo-diploma niveau 4
• in sommige gevallen een mbo-diploma niveau 3 met een goede cijferlijst
Voor informatie kun je contact opnemen met:
Studie Informatie Punt Twente (STIPT),
tel.: 0800-838 38 38,
e-mail: stipt@rocvantwente.nl
Je kunt je aanmelden door het online aanmeldingsformulier in te vullen of door het insturen van een papieren aanmeldingsformulier, verkrijgbaar bij je decaan of bij STIPT.