Uitgebreid zoeken in nieuwsarchief
zoekterm 

Trots op diploma 'Met FC Twente aan het werk'

31 mei 2011

Groepsfoto diplomering Met FC Twente aan het werk

Oud FC Twente keeper Hennie Ardesch maakte gisteravond elf trotse deelnemers aan het project ‘Met FC Twente aan het werk’ blij met een diploma. De deelnemers ontvingen deze kroon op hun werk na ruim een jaar lang leren en werken. De Hengelose wethouder Mariska ten Heuw feliciteerde de niveau 1 studenten, die een AKA-opleiding volgden bij het ROC van Twente. AKA is een praktijkgerichte opleiding en richt zich vooral op de competenties die nodig zijn om succesvol op een werkplek te kunnen functioneren. Doel van het project was om een betaalde baan te realiseren voor mensen met een bijstandsuitkering. Foto: FC Twente Media

Resultaat

Het grootste deel van de deelnemers heeft een betaalde baan overgehouden aan dit succesvolle project. Zij zijn nu bijvoorbeeld werkzaam bij een schildersbedrijf, in de metaal, in de detailhandel of in de catering. Fitis heeft gezorgd voor de arbeidsplaatsen die nodig zijn tijdens de opleiding, waarbij de deelnemers vier dagen per week aan het werk waren en één dag op school doorbrachten. De beheersing van de Nederlandse taal, sociale vaardigheden en ook de werknemersvaardigheden van de deelnemers zijn verbeterd.

Met FC Twente aan het werk

Het project ‘Met FC Twente aan het werk’ was een initiatief van de gemeente Hengelo, FC Twente, Fitis en ROC van Twente. De partners in het project hadden elk hun eigen rol. Het doel van de gemeente Hengelo was het tegengaan van werkloosheid. Fitis heeft gezorgd voor de werkplekken van de deelnemers, die bij de SBW intern werden ingezet of extern werden gedetacheerd. ROC van Twente verzorgde de scholing en FC Twente was ambassadeur. FC Twente heeft de deelnemers zelfs twee keer aangeboden een wedstrijd te bezoeken.

Start

In 2009 zijn veertien deelnemers gestart met een oriëntatieprogramma met als doel om door te stromen naar de AKA-opleiding. Alle deelnemers zijn van buitenlandse afkomst, wat betekent dat ook extra Nederlandse taallessen werden geïntegreerd in de opleiding.

Nieuwsarchief RSS
mei  2012
22 mei Sprookjeachtig nieuw leven voor afgeschreven boeken
16 mei Studenten aan de slag bij FBK-Games
14 mei Finale Twenter Fashion 2012
12 mei Student wint iPad3
10 mei Begeleiden naar de toekomst
7 mei Genomineerden Mbo-uitblinker 2012 bekend
april  2012
27 apr ROC en Carintreggeland slaan handen ineen
27 apr Urban Event een groot succes
24 apr mediaXtra van start
24 apr Winnaars Hair Award 2012
23 apr Wijkleerbedrijf Helpende Handen Hengelo van start
23 apr Studenten presteren op NK Judo voor het mbo
23 apr Studenten doen mee aan NK Korfbal voor mbo
23 apr Tweede plaats bedrijvenloop tijdens Enschede Marathon
19 apr Kapperswedstrijden Hair Award
18 apr Ambassadeursdag Alfabetisering
17 apr mediaXtra, nieuwe uitdaging voor jong mediatalent
12 apr Toekomstige student wint iPad