Uitgebreid zoeken in nieuwsarchief
zoekterm 

Emiel Kwekkeboom wint Cas Spijkers Trofee

12 jan 2012

Emiel Kwekkeboom

Emiel Kwekkeboom, student van de Cas Spijkers Academie ROC van Twente, heeft vandaag op de Horecava de Cas Spijkers Trofee ontvangen. Jan Kerkhof, bestuurslid en goede vriend van Cas Spijkers, en Marc Meulenbelt, opleidingscoördinator van de academie in Twente reikten de prijs uit.

De trofee staat voor vakmanschap, gedrevenheid en inzet en is beschikbaar gesteld door het bestuur van de stichting Cas Spijkers Academie. Bijzonder is dat deze jaarlijkse prijs op de geboortedag van Cas Spijkers is uitgereikt. Emiel is geselecteerd uit alle studenten van de twee Cas Spijkers Academies in Nederland.

Winnaar Emiel Kwekkeboom

Emiel is zeer gedreven en gemotiveerd en heeft het laatste jaar een ontzettende groei doorgemaakt. De 22-jarige student uit Losser volgt op dit moment de mbo-opleiding Gespecialiseerd kok op niveau 4. De vooropleiding op niveau 3 heeft hij in één jaar voltooid in plaats van de reguliere twee jaar. In september vorig jaar was Emiel leidinggevende tijdens een groot culinair project, waar bijna 400 couverts werden bereid en uitgeserveerd. Koken is zijn passie en hij heeft hier dan ook al verschillende prijzen mee gewonnen.
Emiel Kwekkeboom en zijn souschef Pascal Gebben van Landhuishotel De Bloemenbeek in De Lutte hebben dinsdag 10 januari tijdens de Horecava ook al de eerste prijs van het NK leermeester-leerling gewonnen. De Bloemenbeek is afgelopen november bekroond met een Michelinster.

Cas Spijkers Trofee

Dit is de eerste keer dat de trofee is uitgereikt. De prijs, een wisseltrofee, is een kreeftenmes ontworpen door Cas Spijkers zelf. Emiel mag deze trofee een jaar lang houden. Daarnaast krijgt hij een koksbuis aangeboden van het merk Le Nouveau Chef beschikbaar gesteld door de firma Ten Hoope.

Locaties academies

Op dit moment bestaan er twee Cas Spijkers Academies in Nederland. Het ROC van Twente heeft een academie bij Het Ros van Twente in De Lutte en het ROC Nijmegen heeft een academie in Klooster Elsendael in Boxmeer. In september start de derde Cas Spijkers Academie in Breda.

Nieuwsarchief RSS
mei  2012
22 mei Sprookjeachtig nieuw leven voor afgeschreven boeken
16 mei Studenten aan de slag bij FBK-Games
14 mei Finale Twenter Fashion 2012
12 mei Student wint iPad3
10 mei Begeleiden naar de toekomst
7 mei Genomineerden Mbo-uitblinker 2012 bekend
april  2012
27 apr ROC en Carintreggeland slaan handen ineen
27 apr Urban Event een groot succes
24 apr mediaXtra van start
24 apr Winnaars Hair Award 2012
23 apr Wijkleerbedrijf Helpende Handen Hengelo van start
23 apr Studenten presteren op NK Judo voor het mbo
23 apr Studenten doen mee aan NK Korfbal voor mbo
23 apr Tweede plaats bedrijvenloop tijdens Enschede Marathon
19 apr Kapperswedstrijden Hair Award
18 apr Ambassadeursdag Alfabetisering
17 apr mediaXtra, nieuwe uitdaging voor jong mediatalent
12 apr Toekomstige student wint iPad