Uitgebreid zoeken in nieuwsarchief
zoekterm 

Metaalopleidingen Hengelo verhuizen naar SMEOT

29 jun 2010

Vanaf het nieuwe schooljaar zullen acht metaalopleidingen verhuizen van onze locatie Gieterij 200 naar het gebouw van SMEOT (Stichting Metaal en Elektro Opleidingen Twente) aan de Sportlaan Driene in Hengelo. Het gaat om vrijwel alle opleidingen op niveau 1, 2 en 3, zowel BOL als BBL.
Alleen de opleiding niveau 3 Allround Verspaner (bij STODT) blijft op locatie Gieterij.
Ook de beide opleidingen op niveau 4 (Werktuigbouwkunde en Werkvoorbereider Fabricage) zullen niet verhuizen.
 

Jarenlang opleider in de metaal- en elektrobranche

SMEOT verzorgt al jarenlang BBL-opleidingen voor bedrijven in de metaal- en elektrobranche. De studenten van de SMEOT krijgen naast hun werk enkele dagen per week praktijkleslessen op het gebied van verspaning, constructie of mechatronica in de goed geoutilleerde werkplaatsen van deze stichting.
Deze lessen worden gegeven door eigen instructeurs. Docenten van het ROC van Twente zijn verantwoordelijk voor de theorie van de SMEOT-studenten.

Combinatie theorie en praktijk steeds belangrijker

Met de invoering van het CGO enkele jaren geleden, werd de combinatie van theorielessen en praktijk steeds belangrijker. Hierdoor was een aantal docenten van het ROC van Twente al steeds vaker aanwezig bij SMEOT.
Na de zomervakantie zullen ongeveer tien collega’s van het ROC hun werkplek krijgen op deze nieuwe locatie. Samen met de praktijkopleiders van SMEOT zullen zij één team gaan vormen.

Overleg voeren wordt makkelijker

Volgens teamcoördinator Herman Tijhuis heeft de beslissing om naar SMEOT te gaan een aantal voordelen.
Eén daarvan is, dat het een stuk makkelijker wordt om met alle collega’s overleg te voeren, nu de leden van het team Metaal 1-3 weer op één locatie verenigd zijn.
Zo zullen bijvoorbeeld ook de docenten van de BBL-opleidingen van het ROC hun studenten vanaf het nieuwe schooljaar op deze plaats les gaan geven.

Onderwijs efficiënter

Bovendien zal er door de samenvoeging van de studenten van het ROC van Twente en van SMEOT minder versnippering zijn: studenten van zelfde opleidingen en van hetzelfde cohort kunnen nu in één groep bij elkaar worden geplaatst. Hierdoor kan het onderwijs op een efficiëntere wijze uitgevoerd worden.
Belangrijk is daarbij, dat de studenten van niveau 1, 2 en 3 straks voor hun theorie-/praktijkopleiding de beschikking krijgen over zeer moderne werkplaatsen.

Nieuwsarchief RSS
februari  2012
3 feb Studente Johan Cruyff College naar Olympische Spelen
2 feb Junior Vakkanjerwedstrijden in De Gieterij
1 feb ROC Student ontwerp nieuwe affiche Wilminktheater
1 feb ROC-student wint Food Innovation Battle 2012
januari  2012
31 jan Gezonder eten met Eten en Weten
27 jan Onze Open Dagen bezocht? Geef je mening!
26 jan Genomineerden ROC Sportprijs Regio Twente 2011 bekend!
25 jan Bestuurders vragen aandacht voor jeugdwerkloosheid
23 jan Student Johan Cruyff College Enschede Nederlands Kampioen boksen
19 jan Derde deel symposium Regio Twente: Sportief en Gezond!
16 jan Leerlingen VSO "groeien" met bijzondere juffen en meesters
13 jan Studenten leren basisschoolleerlingen poetsen
13 jan Brons voor studente Johan Cruyff College Enschede Wyomi Masela in Londen
12 jan Emiel Kwekkeboom wint Cas Spijkers Trofee
december  2011
23 dec Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar
22 dec Twentse vakantiebeurs 2012
22 dec Download nu de ROC van Twente Open Dagen App!
21 dec De sterren van ROC Stars wensen u fijne feestdagen