Uitgebreid zoeken in nieuwsarchief
zoekterm 

Twenter Fashion bij TV-Oost

26 mei 2010

Museum TwentseWelle uit Enschede, Roetgerink Mode uit Enter en het ROC van Twente hebben samen het initiatief genomen een nieuwe Twentse kledinglijn te ontwikkelen.  Hedendaagse kleding die de rijke Twentse textielhistorie moest symboliseren. Het resultaat is komende week te zien bij TV-Oost.

Tv-Registraties

Van dit project hebben Barry v.d. Helm, Renate la Poutré, Rutger Haasjes en Randy Velthuizen, studenten van de opleiding Mediavormgever van ROC van Twente tv-documentaires gemaakt, begeleid door regisseur Hans Meijer van RTVOost.

Uitzendingen op TV-Oost

De programma’s worden uitgezonden door TV-Oost.
De uitzenddata van deze documentaires zijn:

De opdracht

Museum TwentseWelle uit Enschede, Roetgerink Mode uit Enter en het ROC van Twente hebben samen het initiatief genomen een nieuwe Twentse kledinglijn te ontwikkelen. Hedendaagse kleding die de rijke Twentse textielhistorie moest symboliseren. 19 studenten van de opleiding Fashion Design van het ROC van Twente kregen de opdracht dit kledingstuk te ontwerpen. De afgelopen maanden zijn ze ontzettend druk geweest. Het begon met inspiratie opdoen in het museum en bij Roetgerink, tot ontwerpen, patroontekenen, confectioneren en doorpassen.

De finale

Maandag, 12 april werden de ontwerpen in een spetterende Twenter Fashion Show gepresenteerd. De catwalk had haar locatie gevonden bij Roetgerink Mode in Enter en Leonie ter Braak, actrice, presentatrice en model, presenteerde deze bijzondere avond.

De jury

Een professionele jury heeft de ontwerpen beoordeeld. De juryleden waren:

  • Jacques van Gils, zeer succesvol producent van de bekende kostuums,
  • Merle Deterink, programmadirecteur van de Amsterdam International Fashion Week,
  •  Daniëlle van Marle, bedrijfsleidster van Roetgerink Mode,
  • Riet Strijker, gastconservatrice van de textielcollectie van museum TwentseWelle en
  • Riky Vos, docente Fashion Design aan het ROC van Twente.

Samen beoordeelden zij de ontwerpen op de volgende eigenschappen: creativiteit, de link met de rijke Twentse textielhistorie, gebruikte materialen, techniek & uitvoering en commercialiteit.

Nieuwsarchief RSS
mei  2012
22 mei Sprookjeachtig nieuw leven voor afgeschreven boeken
16 mei Studenten aan de slag bij FBK-Games
14 mei Finale Twenter Fashion 2012
12 mei Student wint iPad3
10 mei Begeleiden naar de toekomst
7 mei Genomineerden Mbo-uitblinker 2012 bekend
april  2012
27 apr ROC en Carintreggeland slaan handen ineen
27 apr Urban Event een groot succes
24 apr mediaXtra van start
24 apr Winnaars Hair Award 2012
23 apr Wijkleerbedrijf Helpende Handen Hengelo van start
23 apr Studenten presteren op NK Judo voor het mbo
23 apr Studenten doen mee aan NK Korfbal voor mbo
23 apr Tweede plaats bedrijvenloop tijdens Enschede Marathon
19 apr Kapperswedstrijden Hair Award
18 apr Ambassadeursdag Alfabetisering
17 apr mediaXtra, nieuwe uitdaging voor jong mediatalent
12 apr Toekomstige student wint iPad