ROC van Twente is in de regio Twente actief in het bieden van cursussen ten behoeve van laaggeletterden.
Zo werken wij onder andere met 'ambassadeurs laaggeletterdheid'.
Om de werving van laaggeletterde een extra impuls te geven organiseren wij drie conferenties over laaggeletterdheid in de steden Enschede (16 februari), Almelo (17 februari) en Hengelo (18 februari).
Wat zijn de oorzaken en gevolgen van laaggeletterdheid?
Wat is er aan te doen?
Wat kunt ú doen als professioneel toeleider, vertegenwoordiger van gemeente, instelling of onderneming?
Deze en andere vragen komen aan bod tijdens het programma dat wordt geleid en gepresenteerd door Frits Bom, voormalig Ombudsman / Consumentenman / Televisieman.
Er zijn in Nederland 1,5 miljoen volwassenen die moeite hebben met lezen en schrijven.
In Twente zijn dat er 60.000. Het gaat daarbij om mensen die niet voldoende kunnen lezen en schrijven om in redelijke mate deel te nemen aan het maatschappelijke leven en het arbeidsproces.
Van de werkenden is 6 procent laaggeletterd.
De gevolgen van laaggeletterdheid zijn groot. Deze mensen hebben vaak een laag gevoel van eigenwaarde, kunnen in een sociaal isolement terechtkomen of zijn minder gezond als gevolg van de stress die dit oplevert.
De werkloosheid onder deze groep mensen is twee keer zo groot als bij mensen die wel kunnen lezen en schrijven.
meer >>